Psychodietetyka

Psychodietetyka

Nawyki żywieniowe pełnią bardzo ważną funkcję w życiu każdego człowieka. Nasze samopoczucie w dużej mierze uzależnione jest od sposobu, w jaki się odżywiamy. W pracy psychodietetycznej najbardziej fascynuje mnie to, jak ludzie przekonani o braku możliwości wprowadzenia zmiany w funkcjonujące od lat wzorce żywienia, wytrwale dążą do odnalezienia sensu zmiany, modyfikują sposób swojego myślenia i osiągają sukces.

W oczekiwaniu na dziecko

Zajęcia warsztatowe z elementami wykładów, prowadzone wspólnie z mgr dietetyki Justyną Markowską – 12, 19, 26 maja, 9, 16, 23, 30 czerwca w godzinach 10:30-12:30 (7 kolejnych sobót).

Zadaj pytanie i zapisz się

Pobierz program warsztatów

Zapisy do grupy

Nadciśnienie, choroba wieńcowa, cukrzyca typu II, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby Parkinsona i Alzheimera, większość nowotworów nie są nieuniknionymi skutkami upływu czasu a wynikiem nieprawidłowych wyborów żywieniowych w dzieciństwie i młodości.
Zapraszam na zajęcia wykładowo-warsztatowe, dzięki którym będą Państwo mogli dowiedzieć się w jaki sposób zadbać o zdrowie swoich dzieci zarówno od strony psychologicznej, jak i żywieniowej. Ważnym aspektem naszej pracy będzie uświadomienie sobie, w jaki sposób relacje z własnymi dziećmi oraz odżywianie wpływają na ich funkcjonowanie w różnych obszarach życia (kontakty z innymi, trudne zachowania, uczenie się).
Maksymalna liczba osób w grupie: 10 osób.

„Kształtowanie nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży” – terminy zostaną ustalone po zebraniu grupy.
Zadaj pytanie i zapisz się

„Styl życia, a długowieczność” – zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy.
Zadaj pytanie i zapisz się

Jak działam?

Często przyczyny naszego złego samopoczucia, pogarszającego się wyglądu, formy, upatrujemy w uwarunkowaniach genetycznych czy zdrowotnych. Znajdujemy usprawiedliwienie dla naszej bierności w aktywności fizycznej  w różnych naszych ograniczeniach fizycznych. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo styl życia, na który składają się, m.in. prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna, wpływa na nasze funkcjonowanie. Kontakt z psychodietetykiem pozwala przełamać takie schematy i wraz z dietą, zmienić też nasze życie.
Czasem wizyta w gabinecie specjalisty ds. żywienia może być krępująca, lub problematyczna z wielu różnych względów.  Jeśli z takich czy innych powodów wolisz spotkać się z psychodietetykiem w swoim domu, chętnie do Ciebie przyjadę.

W oczekiwaniu na dziecko

Kobiety spodziewające się dziecka. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób zadbać o swoje dobre samopoczucie, jak robić, żeby przetrwać trudne emocje, jak odżywiać się podczas ciąży i urodzić bardzo zdrowe dziecko?

Indywidualne porady psychodietetyczne

Osoby poszukujące wsparcia podczas stosowania diety. Masz problem z jedzeniem, swoją wagą, nie lubisz siebie, swoich nawyków żywieniowych? Chcesz zastosować dietę, ale brak Ci motywacji i sił?

Czy to naprawdę Niejadek?

Rodzice, nauczyciele przedszkolni. Warsztaty. Jak odżywiać małe dziecko? Co robić, kiedy Twoje dziecko nie chce jeść? Karmienie dziecka stało się dla Ciebie wyzwaniem?

Racjonalne odżywianie, czyli co?

Osoby zainteresowane prawidłowym odżywianiem. Wykłady z elementami warsztatu. Chcesz dowiedzieć się, jak się odżywiać, żeby zaspokoić potrzeby Twojego organizmu? Co robić, żeby czuć się zdrowo, w pełni energii i motywacji do działania?

Kształtowanie nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży

Rodzice chcący wpłynąć na zdrowie swojego dziecka. Wykłady z elementami warsztatu. Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko dobrze się odżywia, co powinno jeść, żeby dobrze się rozwijać lub jeśli po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o racjonalnym odżywianiu…

Jesz i chudniesz!

Osoby mające trudność z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała. Wciąż zadajesz sobie pytanie: „Co takiego się dzieje, że nie mogę stracić na wadze pomimo podejmowanych wysiłków? Co sprawia, że się poddaję? ”
Chcesz ważyć mniej? Chcesz jeść i tracić na wadze?

Cennik

Spotkania indywidualne: 140 zł/ 50 min.
Spotkania indywidualne z dojazdem: 160 zł/ 50 min.

Konsultacje rodzinne: 250 zł/ 90 min.
Konsultacje rodzinne z dojazdem: 270 zł/ 90 min.

Zajęcia grupowe - zapytaj o cenę