Psychologia

Psychologia

Dzięki relacji z terapeutycznej, pracy z oddechem, ciałem, rozważaniu myśli, można dostrzec kolorowe strony rzeczywistości. Uświadomić sobie, co ogranicza, co zatrzymuje, żeby pójść dalej, wykorzystać swój potencjał i cieszyć się chwilą teraźniejszą. Cel, jaki przyświeca mojej pracy, to pomoc w odnajdywaniu sensu trudnych zdarzeń osobom, które ich doświadczają.

Zapisy do grupy

Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?
Treningi antystresowe dla młodzieży/studentów w godzinach 10:00-12:30 (4 kolejne soboty).
Treningi antystresowe dla dorosłych w godzinach 13:00-15:30 (4 kolejne soboty).

Porozumieć się ze swoim dzieckiem
Zajęcia warsztatowe w godzinach 10:00-13:00

Jak działam?

Często przyczyny naszego złego samopoczucia, pogarszającego się wyglądu, formy, upatrujemy w uwarunkowaniach genetycznych czy zdrowotnych. Znajdujemy usprawiedliwienie dla naszej bierności w aktywności fizycznej  w różnych naszych ograniczeniach fizycznych. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo styl życia, na który składają się, m.in. prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna, wpływa na nasze funkcjonowanie. Kontakt z psychodietetykiem pozwala przełamać takie schematy i wraz z dietą, zmienić też nasze życie.
Czasem wizyta w gabinecie specjalisty ds. żywienia może być krępująca, lub problematyczna z wielu różnych względów.  Jeśli z takich czy innych powodów wolisz spotkać się z psychodietetykiem w swoim domu, chętnie do Ciebie przyjadę.

Zadbaj o psychikę, dietę i zwiększ swoją odporność!!!

Konsultacje diagnostyczne

Spotkania mające na celu określenie przyczyn problemów i ustalenie najbardziej odpowiedniej formy pomocy.

Logoterapia

Jak znaleźć sens trudnych doświadczeń? Jak odzyskać radość życia po doświadczeniu straty (urazy komunikacyjne, udary,  strata bliskiej osoby)? Spotkania indywidualne nakierowane na poszukiwanie sensu swojego trudnego doświadczenia.

W oczekiwaniu na dziecko”

– aspekt psychologiczny – jak od początku zadbać o prawidłową więź z  dzieckiem? – aspekt dietetyczny – jak się odżywiać, żeby zadbać o prawidłowy rozwój  dziecka?

Jak postępować z osobą po stracie?

Chcesz dowiedzieć się, jak nie dopuścić do utraty kontaktu z osobą po stracie? Chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby uniknąć doświadczenia przez nią wtórnej traumy? Chcesz wiedzieć, co możesz zrobić, aby pomóc takiej osobie? Konsultacje indywidualne, zajęcia grupowe.

Konsultacje rodzinne

Chcecie dowiedzieć się, co takiego dzieje się w Waszych rodzinach, że nie czujecie się w nich dobrze, chcecie poznać mechanizmy powstawania trudności i odnaleźć to, na czym Wam zależy?

Porozumieć się ze swoim dzieckiem

Dla rodziców nastolatków i małych dzieci. Chcesz mądrze wychowywać swoje dziecko, chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak reagować na zachowania dziecka, aby go nie skrzywdzić, kiedy mówić „nie”, kiedy pozwalać?

Postawy rodzicielskie i ich wpływ na dzieci

Chcesz dowiedzieć się, dzięki jakim postawom wychowasz szczęśliwe dziecko? Jak postępować, żebyście razem ze swoim dzieckiem czerpali radość z bycia ze sobą? Cykl wykładów z elementami warsztatów, konsultacje indywidualne.

Postawy nauczycielskie i ich wpływ na uczniów

Chcesz dowiedzieć się więcej o trudnościach swoich uczniów i wyjść im naprzeciw? Chcesz poznać przyczyny różnych zachowań swoich podopiecznych i konstruktywnie na nie reagować? Cykl wykładów z elementami warsztatów, konsultacje indywidualne.

Treningi Antystresowe – jak skutecznie radzić sobie ze stresem? (młodzi dorastający, studenci, dorośli)

Chcesz lepiej radzić sobie w sytuacjach stresowych? Chcesz nauczyć się świadomości napięć w ciele i poczuć stan odprężenia? Chcesz poznać najlepsze dla siebie metody relaksacji? Zajęcia grupowe.

Treningi inteligencji emocjonalnej (młodzi dorastający, dorośli)

Chcesz zapanować nad pojawiającymi się emocjami lub lepiej rozumieć swoje reakcje. Chcesz poznać różne sposoby odprężania się i wykorzystać energię płynącą z trudnych emocji? Zajęcia w małych grupach.